AKCESORIA SPACEROWE SZYJEMY NA ZAMÓWIENIE DO 5 DNI ROBOCZYCH | INTERNATIONAL SHIPPING AVAILABLE – PLEASE SEND US AN EMAIL

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY

ludzie – pasja – tradycja

Choć jesteśmy różni, łączą nas trzy rzeczy: odkrywanie na nowo tradycji, szacunek do natury i jej mieszkańców oraz pasja, z jaką angażujemy się w swoją pracę. Być może już wiesz, że nasze produkty powstają z udziałem artystów i pełnych zaangażowania rękodzielników. Bez nich Freddie & Wolf nie byłby tym, czym jest obecnie – nie byłby Slavic Inspired. Z przyjemnością ich przedstawiamy.

Freddie & Wolf is a small family business, run by mother and daughter, where unique accessories for animals are created from a heartfelt need, inspired by our ancestors’ respect for nature. They are made in cooperation with artists and craftsmen, who cultivate old craftsmanship.

Pani Marysia, pan Wit i adoptowany Gaworek – historia niejednej miski

W swojej podkrakowskiej pracowni tworzą wyjątkowe ceramiczne miski dla czworonogów – pan Wit jako wieloletni inżynier wykonuje dla nas prototypy, ubarwiając przy okazji czas opowiadaniami z najdalszych zakątków świata, które miał okazję odwiedzić. Jak sam dodaje z iskierką w oku: „Moja dusza liczy dobrych kilka tysięcy lat”.

Wspólnie dopracowujemy wszystko w najmniejszych szczegółach, aby każdy gotowy model pani Marysia – absolwentka ASP – mogła szkliwić i napełniać równie pozytywną energią. „Ceramika jest moją pasją i miłością oświadcza a barwy moich prac to bardzo ważny aspekt, dlatego ciągle kreuję własne kompozycje szkliw (…)”. Chyba nie musimy przypominać, że to właśnie szacunek do dawnego rzemiosła jest nam wyjątkowo bliski. Ach! No i jest jeszcze Gaworek – najlepszy przyjaciel, prosto ze schroniska, który cieszy się na widok każdej nowej miski, zapewne licząc na kolejny posiłek.

Stanisława i adoptowana Dafa – z miłości do tkania

Przeglądając naszą stronę, można natrafić na limitowane kolekcje, które zdobią ręcznie tkane pasy zwane krajkami. Historia tego rzemiosła sięga kilku tysięcy lat! Niektóre wzory zaczerpnięto ze znalezisk archeologicznych, które cudem przetrwały do naszych czasów, jednak większość jest interpretacją ledwie widocznego motywu przedstawionego na zdjęciu z muzealnego archiwum. Stasia tworzy dla nas krajki, które powstają w długim i pracochłonnym procesie. Ta wspaniała dziewczyna, zafascynowana dawną kulturą, posiada rozległą wiedzę na temat słowiańskiego rzemiosła. Jej prace można podziwiać nie tylko na naszych wyrobach, ale także podczas licznych imprez tematycznych i targów związanych z szeroko pojętą kulturą słowiańską. Integralną częścią pracowni jest oczywiście urocza suczka o imieniu Dafa, która została uratowana od schroniskowej samotności. Nadzoruje pracę, pozuje w utkanych obrożach i z największą przyjemnością testuje codziennie DOBRAWĘ – nasz prostokątny model legowiska.

TO JESZCZE NIE WSZYSTKO…

Dzięki ogromnemu talentowi krawieckiemu pani Kasi możemy pochwalić się wysoką jakością naszych obroży, smyczy i szelek. Dużą część unikatowych misek wytacza i zdobi ręcznie prawdziwy słowiański wojownik Robert, któremu na co dzień towarzyszy niebieskooki Husky o imieniu Szerpa. Pani Ela wraz z koleżankami, dopieszcza ręcznie każde zamówione posłanie. Z kolei pani Iwona wraz z zespołem dbają, o to aby każda utkana narzuta była wykonana starannie i zdobiła dom przez wiele lat. Natomiast Pan Mikołaj wyplata dla nas wyjątkowe kosze dla kociaków, ratując przy tym tę starą tradycję od zapomnienia.

Nad artystyczną prezentacją Freddie & Wolf czuwa nasza utalentowana przyjaciółka Jagna Firek. Graficzny wkład mają także uzdolnieni Wiktor Gromadzki, Ewa Jarczak, Joanna Rzepecka, Paulina Abako i Joanna Żyłowska. W fotograficzną całość spina wszystko nasza dobra dusza Martyna @dogografia, a stronę przyozdobiła w kilka bajkowych ujęć Mariola Glajcar. Wraz z resztą zespołu czuwamy, aby wasze czworonogi dostały wszystko co najlepsze.

Dołącz do naszej rodziny i odczaruj na nowo dawne tradycje!